ԾՐԱԳՐԻ ՇՆՈՐՀԱՆԴԵՍ. ԴՐԱԿԱՆ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ՝ ՔԱՂԱՔԱՑԻԱԿԱՆ ՀԱՍԱՐԱԿՈՒԹՅԱՆ ՀԶՈՐԱՑՄԱՆ ՄԻՋՈՑՈՎ
Ջորջ Սորոս Ելույթ Համաշխարհային տնտեսական ֆորում Դավոս, Շվեյցարիա 25 հունվարի, 2018 թ. Պատմության արդի պահը Բարի երեկո: Աշխարհի ընթացիկ վիճակի վերլուծություն ներկայացնելն ինձ համար որոշ իմաստով դավոսյան ամենամյա ավանդույթի է վերածվել: Նախատեսել էի կես ժամ ելույթի համար և կես ժամ՝ more »
ՀՀ ԲԱՐՁՐԱԳՈՒՅՆ ԿՐԹԱԿԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ԱՐԴԻ ՄԱՐՏԱՀՐԱՎԵՐՆԵՐԸ՝ ԲԱՐՁՐԱԳՈՒՅՆ ԿՐԹՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ ՆՈՐ ՕՐԻՆԱԳԾԻ ՀԱՄԱՏԵՔՍՏՈՒՄ
Բաց հասարակության հիմնադրամներ – Հայաստան կազմակերպությունը սկսում է հանրային քննարկումների շարք՝ նվիրված Հայաստանի կրթության ոլորտի խնդիրներին: Առաջին քննարկումը նվիրված է լինելու Բարձրագույն կրթության մասին նոր օրինագծին: Քննարկումը, տեղի կունենա սույն թվականի փետրվարի 16-ին, ժամը 14:00-ին «Բեստ Վեստեռն Կոնգրես» հյուրանոցի Պիկասո more »

George Soros, Remarks delivered at the World Economic Forum
George Soros Remarks delivered at the World Economic Forum Davos, Switzerland January 25, 2018 The current moment in history Good evening. It has become something of an annual Davos tradition for me to give an overview of the current state more »
The Current Challenges of the Armenian Higher Education System in the View of the New Draft Law on Higher Education
The Open Society Foundations – Armenia announces a launch of a series of public discussions on education issues in Armenia. We are pleased to invite you to participate in the first discussion on “The Current Challenges of the Armenian Higher more »