ՀՀ ԲԱՐՁՐԱԳՈՒՅՆ ԿՐԹԱԿԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ԱՐԴԻ ՄԱՐՏԱՀՐԱՎԵՐՆԵՐԸ՝ ԲԱՐՁՐԱԳՈՒՅՆ ԿՐԹՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ ՆՈՐ ՕՐԻՆԱԳԾԻ ՀԱՄԱՏԵՔՍՏՈՒՄ
Բաց հասարակության հիմնադրամներ – Հայաստան կազմակերպությունը սկսում է հանրային քննարկումների շարք՝ նվիրված Հայաստանի կրթության ոլորտի խնդիրներին: Առաջին քննարկումը նվիրված է լինելու Բարձրագույն կրթության մասին նոր օրինագծին: Քննարկումը, տեղի կունենա սույն թվականի փետրվարի 16-ին, ժամը 14:00-ին «Բեստ Վեստեռն Կոնգրես» հյուրանոցի Պիկասո սրահում:
Քննարկման բանախոսներն են՝
• Ռոբերտ Սուքիասյան, ՀՀ ԿԳՆ բարձրագույն և հետբուհական մասնագիտական կրթության վարչության պետ
««Բարձրագույն կրթության մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի նպատակն ու առավելությունները»
• Դավիթ Ամիրյան, Բաց հասարակության հիմնադրամներ – Հայաստան, կրթական ծրագրերի գծով.
««Բարձրագույն կրթության մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ. եղած խնդիրների լուծու՞մ, թե՞ առավել խորացում»
• Արևիկ Անափիոսյան, Հանրային քաղաքականության ինստիտուտ ՀԿ, տնօրեն. «Բարձրագույն կրթության հայաստանյան արդի խնդիրները` քննական մտածելակերպի և կրթության որակի տեսանկյունից»
• Ավետիք Իշխանյան, Հայաստանի հելսինկյան կոմիտե, նախագահ.
«Բուհը որպես հասարակության և պետության զարգացման խնդիրները քննարկող հանրային հարթակ. պատմական ակնարկ»
Լրացուցիչ հարցերի կամ պարզաբանումների համար, կարող եք դիմել ԲՀՀ-Հայաստանյան գրասենյակ, կրթական ծրագրերի պատասխանատուներ` Անի Կոջոյանին կամ Լիլիթ Նազարյանին, 010533862 հեռախոսահամարով կամ էլ. փոստով` [email protected] կամ [email protected]:

The Current Challenges of the Armenian Higher Education System in the View of the New Draft Law on Higher Education
The Open Society Foundations – Armenia announces a launch of a series of public discussions on education issues in Armenia. We are pleased to invite you to participate in the first discussion on “The Current Challenges of the Armenian Higher Education System in the View of the New Draft Law on Higher Education”.  The event will take place on February 16, 2018, at 14:00, in Best Western Congress Hotel Yerevan, Picasso Conference Hall.
Simultaneous translation from Armenian to English and vice versa will be provided.
Speakers:
Mr. Robert Sukiasyan, RA Ministry of Education and Science, Head of Higher and Post-Graduate Professional Education Department
The Draft Law on Higher Education of RA: the Aim and Advantages
Mr. David Amiryan, Open Society Foundations – Armenia, Deputy Director for Programs
“The Draft Law on Higher Education of RA: Solving the Existing Problems or More Deepening Them?”
Mrs. Arevik Anapiosyan, Institute of Public Policy, Director
“Current Issues of Higher Education in Armenia from the Critical Thinking and Education Quality Perspectives”
Mr. Avetik Ishkhanyan, Armenian Helsinki Committee, President
“University as a Public Platform  for Discussing the  Issues of Development of the Society and State: Historical Overview”
We look forward to your participation and contribution to the discussion. Should you have any questions, please contact our Education Program coordinators Ani Kojoyan at [email protected] or Lilit Nazaryan at [email protected];  or by +374 10 533862.