Համակարգային անպատժելիությունը՝ որպես մարտահրավեր քրեական արդարադատությանը
«Գործընկերություն հանուն բաց հասարակության» նախաձեռնությունը (ԳՀԲՀ), որը ներկայացնում է քաղաքացիական հասարակության 60-ից ավել կազմակերպություն, հրավիրում է Ձեզ ներկա գտնվելու «Համակարգային անպատժելիությունը՝ որպես մարտահրավեր քրեական արդարադատությանը» խորագրով հանրային քննարկմանը:
Միջոցառումը տեղի կունենա ս.թ. հուլիսի 18-ին, ժամը` 09:45-ին, Կոնգրես հյուրանոցի «Պիկասո» սրահում (ք.Երևան, Իտալիայի փ. 1):
Քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչները իրենց գնահատականները կտան Հայաստանում քրեական արդարադատություն իրականացման, իրավունքի սահմանափակման, ամբաստանյալների նկատմամբ բռնությունների, փաստաբանների գործունեությանը խոչընդոտելու, դատարանների և դատավորների անկախության վերաբերյալ:
ՀՀ Արդարադատության նախարարության, Ազգային Ժողովի, Հատուկ քննչական ծառայության, Քննչական կոմիտեի, Ոստիկանության, Դատախազության, Դատական դեպարտամենտի, Դատարանների, ԱՆ Քրեակատարողական վարչության, Ազգային անվտանգության ծառայության ներկայացուցիչները և Մարդու իրավունքների պաշտպանը հրավիրված են ներկա գտնվելու միջոցառմանը և ազատ են հանդես գալու ելույթով:
Միջոցառմանը հրավիրված են նաև պետական այլ կառույցների և գերատեսչությունների, ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպանությունների, միջազգային կազմակերպությունների, քաղաքական կուսակցությունների, քաղաքացիական հասարակության և լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ:
Խնդրում ենք տեղեկացնել Ձեր մասնակցության հնարավորության մասին մինչև ս.թ. հուլիսի 17-ը, ժամը 12:00-ը՝ զանգահարելով ԲՀՀ-Հայաստան գրասենյակ Կարինե Ղազարյանին՝ 010 533862 հեռախոսահամարով, կամ գրելով՝ [email protected] էլ. փոստի հասցեին:

The Partnership for Open Society Initiative, representing more than 60 civil society organizations, is pleased to invite you to participate in a public discussion on “Systemic Impunity: a Challenge to Criminal Justice.”
The event will take place on July 18, 2017, at 9:45, Congress Hotel, Picasso Hall (1st Italy Street, Yerevan).
Civil society actors will present their assessments regarding exercising criminal justice in Armenia, limitation of rights, violations against defendants, hindering activities of attorneys, and independence of courts and judges.
Representatives of the RA Ministry of Justice, National Assembly, Special Investigation Service, Investigative Committee, Police, Prosecutor’s Office, Judicial Department, Courts, MoJ Penitentiary Department, National Security Service and Human Rights Defender are invited to the event where they will have the liberty to deliver a speech.
Representatives of diplomatic missions, international organizations, civil society and media are invited to attend the event.
Please inform about your decision to participate in the public discussion by 12:00, July 17, 2017, contacting Ms.Karine Ghazaryan at [email protected]; or at 010 533862.