«Անձնական տվյալների պաշտպանությունը Հայաստանում ու Վրաստանում. մարտահրավերներ եւ գործողությունների գերակա ուղղություններ»
Հարգելի Գործընկերներ,
Խոսքի ազատության պաշտպանության կոմիտեն և «Բաց հասարակության հիմնադրամներ – Հայաստան» կազմակերպությունը սիրով հրավիրում են մասնակցելու «Անձնական տվյալների պաշտպանությունը Հայաստանում ու Վրաստանում. մարտահրավերներ եւ գործողությունների գերակա ուղղություններ» թեմայով հանրային քննարկմանը, որը տեղի կունենա ս.թ. դեկտեմբերի 6-ին, ժամը 11։00-ին Երևանի «Կոնգրես» հյուրանոցի «Բոլ րում» սրահում (հասցեն՝ Իտալիայի փ., 1)։
Քննարկման նպատակն է ներկայացնել Հայաստանի եւ Վրաստանի անձնական տվյալների պաշտպանության կառույցների դերն ու գործունեությունը։ Հիմնական բանախոսներն են ՀՀ արդարադատության նախարարության Անձնական տվյալների պաշտպանության գործակալության պետ Շուշան Դոյդոյանը եւ Վրաստանի անձնական տվյալների պաշտպանության տեսուչ Թամար Կալդանին: Տիկին Դոյդոյանը կներկայացնի հայաստանյան գործակալության աշխատանքի գերակա ուղղությունները, իսկ տիկին Կալդանին՝ վրացական կառույցի դերը վիզաների տրամադրման ազատականացման եւ ԵՄ ինստիտուտների հետ համագործակցության գործընթացներում, Տեսուչի գրասենյակի ֆինանսավորման հարցերը, ինչպես նաև տարբեր ոլորտներում իրականացրած գործունեությունը:
Քննարկմանը բացման խոսքով հանդես կգան ՀՀ Արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալը եւ «ԲՀՀ-Հայաստան» կազմակերպության գործադիր տնօրենը:
Օրակարգը կցված է։ Հայերեն-անգլերեն, անգլերեն-հայերեն համաժամանակյա թարգմանությունը ապահովված է:
Խնդրում ենք հաստատել Ձեր մասնակցությունը [email protected] կամ [email protected] էլեկտրոնային փոստի հասցեներով։

The Committee Protect Freedom of Expression NGO and Open Society Foundations – Armenia are pleased to invite you to participate in a public discussion entitled “Personal Data Protection in Armenia and Georgia: Challenges and Priority Areas”, which will take place on December 6, 2016, at 11:00 at Ball Room of the Best Western Congress Hotel (address: Italy street 1).
The discussion aims to present the experience, role and functions of the Armenian and Georgian Agencies for Protection of Personal Data. The keynote speakers will be Shushan Doydoyan, the Head of the Agency for Protection of Personal Data of the Ministry of Justice of Armenia, and Tamar Kaldani, Personal Data Protection Inspector of Georgia. Mrs. Doydoyan will present the activities and priority areas of the Armenian Data Protection Agency. Mrs. Kaldani will present the Georgian experience with a focus on involvement in visa liberalization process, partnership with EU institutions, budgetary issues, as well as results achieved in different fields.
The opening speech will be delivered by the First Deputy Minister of Justice of RA, and the Executive Director of OSF-Armenia.
Agenda of the event is enclosed to the invitation. Simultaneous two-way Armenian-English translation will be provided.
We would appreciate if you could kindly inform about your participation at [email protected] or [email protected].