«2016թ. ՀՀ կառավարության ծրագրի վերաբերյալ քաղաքացիական հասարակության դիտարկումները»
«Գործընկերություն հանուն բաց հասարակության» նախաձեռնությունը (ԳՀԲՀ), որը ներկայացնում է քաղաքացիական հասարակության 60-ից ավել կազմակերպություն, հրավիրում է Ձեզ մասնակցելու «2016թ. ՀՀ կառավարության ծրագրի վերաբերյալ քաղաքացիական հասարակության դիտարկումները» խորագրով հանրային քննարկմանը:
Միջոցառումը տեղի կունենա ս.թ. նոյեմբերի 2-ին, ժամը` 15:00-ին, Կոնգրես հյուրանոցի «Բոլլ Րում» սրահում (ք.Երևան, Իտալիայի փ. 1):
Միջոցառման ընթացքում քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչները կներկայացնեն իրենց դիտարկումներն ու մտահոգությունները 2016թ. հոկտեմբերի 21-ին ՀՀ Ազգային ժողովի կողմից հաստատված ՀՀ կառավարության ծրագրում մարդու իրավունքների, արդարադատության, կոռուպցիայի դեմ պայքարի, ՏԻՄ և կրթության ոլորտներում, արտաքին քաղաքական ուղեգծի իրականացման վերաբերյալ, ինչպես նաև առաջարկություններ, որոնք ուղղված են համապարփակ, արդյունավետ և հաշվետու կառավարում իրականացնելուն:
Քննարկմանը հրավիրված են ՀՀ կառավարության, Ազգային ժողովի, դատական համակարգի, ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպանությունների, միջազգային կազմակերպությունների, քաղաքական կուսակցությունների, քաղաքացիական հասարակության և լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ:

“The Program of the Government of the Republic of Armenia 2016: Civil Society Perspectives.”
The Partnership for Open Society Initiative, representing more than 60 civil society organizations, is pleased to invite you to participate in a public discussion on “the Program of the Government of the Republic of Armenia 2016: Civil Society Perspectives.”
The event will take place on November 2, 2016, at 15:00, Congress Hotel, Ball room (1st Italy Street, Yerevan).
During the event, the representatives of civil society will present their observations and remarks about the human rights, justice, fight against corruption, LSG, education and foreign policy sections of the Government Program – 2016 approved by the National Assembly on October 21, 2016, and recommendations for comprehensive, effective and accountable governance.
Representatives of the RA Government, National Assembly, judicial system, diplomatic missions, international organizations, civil society and media are invited to attend the event.