«ՀՀ նոր ընտրական օրենսգրքի նախագիծը և ընտրական իրավունքի իրացման հիմնախնդիրները» խորագրով հանրային քննարկումներ:
«Գործընկերություն հանուն բաց հասարակության» նախաձեռնությունը (ԳՀԲՀ), որը ներկայացնում է քաղաքացիական հասարակության 60-ից ավել կազմակերպություն, հրավիրում է Ձեզ մասնակցելու «ՀՀ նոր ընտրական օրենսգրքի նախագիծը և ընտրական իրավունքի իրացման հիմնախնդիրները» խորագրով հանրային քննարկումներին Երևանում, Գյումրիում և Վանաձորում:
Այս միջոցառումների շարքը նպատակ ունի հանրությանը ներկայացնել նոր ընտրական օրենսգրքի նախագծում տեղ գտած մարտահրավերներն ու արդյունավետ ընտրական մեխանիզմների ապահովման խնդիրները, ինչպես նաև հետաքրքրված բոլոր կողմերի միջև բանավեճ ծավալել այս կարևոր խնդիրների շուրջ Երևանում, Գյումրիում և Վանաձորում, որտեղ ավագանիները կընտրվեն համամասնական ընտրակարգով, իսկ քաղաքապետերը կընտրվեն արդեն ավագանու կողմից:
Սա հանդիպումների շարք է, երբ «Գործընկերություն հանուն բաց հասարակության» նախաձեռնության անդամ կազմակերպությունները հյուրընկալվում են իրենց մարզային անդամ գործընկերներ կազմակերպության կողմից, որպեսզի քննարկեն համապետական և տեղական նշանակություն ունեցող այս կարևոր փոփոխությունները:
Երևանում միջոցառումը տեղի կունենա ս.թ. մարտի 15-ին, ժամը` 14:45-ին, Կոնգրես հյուրանոցի «Բոլլ Րում» սրահում (ք.Երևան, Իտալիայի փ. 1):
Գյումրիում միջոցառումը տեղի կունենա ս.թ. մարտի 16-ին, ժամը՝ 14:00-ին, Արաքս հյուրանոցում (ք. Գյումրի, Գորկու փող., 25 շենք):
Վանաձորում միջոցառումը տեղի կունենա ս.թ. մարտի 18-ին, ժամը՝ 11:00-ին, Գրին հաուս հյուրանոցում (ք. Վանաձոր, Բանակի փող. 8):
Քննարկումներին հրավիրված են ՀՀ պետական պաշտոնյաներ, ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպաններ, քաղաքական կուսակցությունների, միջազգային կազմակերպությունների, տեղական ինքնակառավարման մարմինների, քաղաքացիական հասարակության և լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ:
Խնդրում ենք տեղեկացնել Երևանում, Գյումրիում և Վանաձորում տեղի ունենալիք միջոցառումներին Ձեր մասնակցության հնարավորության մասին մինչև ս.թ. մարտի 14-ը, ժամը 15:00-ը՝ զանգահարելով ԲՀՀ-Հայաստան գրասենյակ Կարինե Ղազարյանին՝  010 533862 հեռախոսահամարով, կամ գրելով՝ [email protected] էլ. փոստի հասցեին:

Public Discussion: Draft of New Electoral Code and Issues of Realization of Electoral Right in Armenia” in Yerevan, Gyumri and Vanadzor.
The Partnership for Open Society Initiative, representing more than 60 civil society organizations, is pleased to invite you to participate in public discussion series titled “Draft of New Electoral Code and Issues of Realization of Electoral Right in Armenia” in Yerevan, Gyumri and Vanadzor.
The discussion series aim to present the challenges of Draft of Electoral Code and issues of ensuring effective electoral mechanisms. The initiative endeavors to create a forum for discussion and debate among all interested stakeholders in Yerevan, Gyumri and Vanadzor, where the head of local self-government bodies shall be elected directly by electors as it is in Yerevan.
In the framework of the meeting series, the member organizations of Partnership for Open Society Initiative will be hosted by their local partner organization to discuss the changes of national and local importance.
The event in Yerevan will take place on March 15, 2016, at 14:45, at Congress Hotel, Ball room (1st Italy Street, Yerevan).
The event in Gyumri will take place on March 16, 2016, at 14:00, at Araks Hotel (Gorku Street, 25 Building, Gyumri).
The event in Vanadzor will take place on March 18, 2015 at Green House Hotel (8 Banaki Street, Vanadzor)
Government officials, parliamentarians, representatives of diplomatic missions, international organizations, local self-government bodies, civil society and media are invited to attend the event.
Draft agenda of the event is enclosed. Simultaneous translation from Armenian to English and vice versa is provided in Yerevan.
Please inform about your decision to participate in the public discussions in Yerevan, Gyumri and/or Vanadzor by 15:00, March 14, 2016, by contacting Ms.Karine Ghazaryan at [email protected]; or at 010 533862.