«#ElectricYerevan 2015» ֆոտոցուցահանդես:
ԲՀՀ-Հայաստան կազմակերպության աջակցությամբ իրականացվել է «#ElectricYerevan 2015» ֆոտոցուցահանդեսը և  «#electricyerevan. ոտնահարված  իրավունքների մեկ օրը» վավերագրական ֆիլմի պատրաստումը:
Ցուցահանդեսը «ՖՈՏՈԼՈՒՐ» լրատվական գործակալության  լուսանկարիչների  ստեղծած յուրօրինակ Ֆոտոակնարկն է 2015 թ. հունիսի 22-ից մինչև հուլիսի 6-ը Բաղրամյան պողոտայում տեղի ունեցած դեպքերի վերաբերյալ: ֆոտոցուցահանդեսը իրականացվել է Երևան, Արմավիր, Գյումրի, Մարտունի և Վանաձոր քաղաքներում: Այս հղումով կարող եք տեսնել բրոշյուրը:
«Հանրային լրագրության ակումբ» ՀԿ-ի պատրաստած ֆիլմն անդրադառնում է Բաղրամյան պողոտայում հունիսի 23-ի վաղ առավոտյան ծավալված դեպքերին և զարգացումներին` ականատեսների աչքերով:
«#electricyerevan. ոտնահարված իրավունքների մեկ օրը» վավերագրական ֆիլմ:
Ֆիլմը և ցուցահանդեսը հնարավոր են դարձել «Բաց հասարակության հիմնադրամներ-Հայաստան» կազմակերպության աջակցությամբ:

OSF-Armenia supported “#ElectricYerevan 2015” photo exhibition and production of the documentary film “#electricyerevan. A Day of Violated Rights” presenting cases of violations of fundamental freedoms and human rights during #electricyerevan event in summer 2015.
The exhibition is a unique chronicling of the most remarkable moments of the events unfolding on Baghramyan Avenue as seen by the photographers of Photolure News Agency during #electricyerevan events. Photo-exhibitions is organized in Yerevan and regional cities Armavir, Gyumri, Martuni, and Vanadzor. Please see booklet of the photo-exhibition.
The documentary film “#electricyerevan. A Day of Violated Rights” created by the Public Journalism Club is an eyewitness account of the incidents and developments that occurred in the morning of June 23, 2015.
The film and the exhibition are made possible through the support of Open Society Foundations – Armenia.